Uzat Elini III- İlkokul Yardımı

Merhaba,

Ülkemizde olan olaylar hepimizde çok büyük hasarlara yol açıyor ve üzüntüye sebebiyet veriyor. Bu kara günlerin artık sonlanmasını canı-gönülden istiyorum.  Bu üzüntülü günlerimizde ihtiyaç sahibi miniklerimiz ve bizim için içimize bir nebze mutluluk serpebilirsek ne mutlu diye düşündüm.

Hemen hemen her yıl dostlarımız ile hep beraber güzel bir oluşumun içerisindeyiz. Her tanıdığım çok sağ olsun “mutluluğa sebebiyet verme” oluşumuna destek vererek bu oluşumun harika şekilde büyümesine sebep oldu/oluyor.

Koca Mustafa Paşa Çocuk Esirgeme Kurumu’na hep beraber, el ele güzel yardımlar yaptık ve o dönem ciddi bir eksiği tamamladık fakat kuruma dışarıdan destek veren kişilerin/kurumların çok fazla olduğunu kurumun yetkililerinden öğrendik. Çok yardım edildiğinden dolayı orada olan çocukların yardımımıza artık çok fazla ihtiyacı kalmadığı kanısına vardık.

Kurum ile ilişkimizi kestiğimiz için herkesi mutlu eden bu oluşumu bitirmeyeceğiz.  “Mutluluğa sebebiyet” verme oluşumuna hep beraber Anadolu da bulunan köy okullarına yardım ederek devam edeceğiz. Anadolu’da daha ciddi yardıma muhtaç miniklerimizin olduğunu tespit ettik.

“Uzat Elini I ve II” projesinde minik yavrularımıza elini uzatan Gülizar arkadaşımızın kız kardeşi Nazlı Hanım Diyarbakır/Silvan da Beden eğitimi öğretmenliği görevini sürdürmekte olup, ihtiyaç sahibi miniklerimizi belirleyip alınan yardımların öğrenci kardeşlerimize ulaşmasını sağlayacaktır. Bu yüzden içimiz rahat bir şekilde ilerleyip, diğer yardımlarımızda olduğu gibi yapılan yardım sürecinin fotoğraf ve videolarını izleyebileceğiz.

Şu ana kadar tespit edilen 41 adet ihtiyaç sahibi miniklerimiz mevcut, toplayacağımız yardımın içeriği bot ve mont olacak. Şayet mevcut çocuk sayısına gerekli olan bot ve mont ihtiyacını tamamlar ve kasamızda yardım için bir bakiye kalırsa kışlık çorap da dâhil edip, Bot, mont, kazak, t-shirt ve kışlık çorap ile set oluşturmak istiyoruz.

İyiliğin insanları birbirine bağlayan altın zincir olduğunu, gülmenin en çok çocuklara yakıştığını düşünüyor ve öyle olmasını umut ediyorum.

(İlkokul yardımımız için 01 KASIM 2016 tarihinde kollarımızı sıvadık ve 15 OCAK 2017 tarihinde 60 gencimize yardım ile sonuçlandırdık)

Sevgilerimle,
UĞUR ŞAHİN

[nggallery id=8]