Uzat Elini I

 UZAT ELİNİ I

uzat-elini-2-copy

“2010 yılında “Bir dilek tut Türkiye” sponsoru olduktan sonra, yardımların daha fazla insana yapılması için bir yola çıktım ve istikrarlı bir şekilde ilerlemek, elimden geldiğince yardım eden/alan kişiler için “mutluluğa sebebiyet” vermek istedim. Birinci dereceden tanıdığım beş-on dostuma konudan bahsettim ve “mutluluğa sebebiyet” verme oluşumumuza destek vermek isteyen çok samimi dostlarım olduğunu fark ettim, yardımlarıma katkıda bulunarak harika şekilde bu oluşumun büyümesine sebep oldular.

Yardım süresince Koca Mustafa Paşa Çocuk Esirgeme Kurumu ile arada ikinci üçüncü şahıslar olmadan birebir ben iletişimde oldum. Kurum tarafından şahsıma her ay gerekli bağış listesi geldi ve çığ gibi büyüyen yardımlarımızı birinci elden 70 minik yavrucak için teslim ettim.

Bu konu aşırı hassas, yanlış anlaşılmaya çok müsait, art niyetli insanların anlamsız kelimeleri bir araya getirerek durumu farklı yöne çekmeye çalışmalarını istemedim. Ben ve bu yardıma destek olacak kişiler birimizi birebir tanıyoruz ve mutlaka haftada/ayda bir çayımızı, kahvemizi içiyoruz ve birbirimize çok güveniyoruz. O yüzden, birinci derece tanıdığım kişilerden kemik bir kadro ile bu oluşumu sürdürmek istedim. Arada üçüncü şahıslar olmadan devam etmek istiyorum kesinlikle bu konuda anlayışlı olacağınızı, yanlış anlamayacağınızı umuyorum.

Tanıdığımız dostlarımızın dışında yardım alabileceğimiz şahıslar en fazla ikinci dereceden (dostlarımızın tanıdığı) insanlar olabilir haricinde daha büyük bir oluşumu ben de kaldıramayabilirim. Şayet destek olmak istiyorsanız kendi çevrenizden bir kadro oluşturarak farklı kurumlara yardımcı olabilirsiniz.

(Yukarıda bahsettiğim bu oluşumu 2015 haziran ayında neticelendirdim ve elimden geldiğince devam ettireceğim.)

Sevgilerimle,
UĞUR ŞAHİN

[nggallery id=6]